Autá z Ameriky

Auta z Ameriky

Autá z dovozu sú u nás čím ďalej viac obľúbenejšie. Pokročilo to tak ďaleko, že sa dováža automobily i z USA . Pre niektorých vodičov to môže byť docela prekvapivé, ale je to tak. Trh v USA ponúka viac typov automobilov, ktoré sa v Česku skoro vôbec nepredávajú a ak predávajú, tak za veľmi vysoké ceny.

Niektoré druhy automobilov sú v USA oveľa lacnejšie a to aj o niekoľko sto tisíc . Môže za to hlavne nízky kurz dolára. Je potrebné si ale cenu dobre spočítať, pretože aj keď vyzerá kúpa auta v USA veľmi výhodne, nemusí to tak vždy byť. Autá z Ameriky vás totiž budú stáť pri prevoze do Českej republiky o niečo viac kvôli clu, DPH a ďalším poplatkom .

Prevod auta z Ameriky k nám tiež nemusí byť najjednoduchšie a najlepšie pravdepodobne je, využiť služby špecializovaných firiem a dovozcov, ktorí sa touto činnosťou dlhodobo zaujímajú.

Dovážať autá z Ameriky sa oplatí hlavne vtedy, ak hľadáte unikátne značku vozidla, ktorá je dostaniu len v Amerike. Alebo tiež v prípade, že plánujete kúpu drahého vozidla s cenou niekoľko sto tisíc.

U niektorých automobilov môže byť ale rozdiel vo verzii európskej a americkej, takže pri dovoze a homologácii môžu nastať problém s niektorými dielmi (často to bývajú blikača). U starších vozidiel môže byť problémom aj stupnice tachometra, ktoré je iba v míľach za hodinu .

Autá z Ameriky sú teraz obľúbená aj preto, že zohnať na ne diely už nie je taký problém, ako v minulosti. Dodacia doba náhradných dielov sa v niektorých prípadoch skrátila až na týždeň, čo je veľké zlepšenie. Najžiadanejšie autá z Ameriky sú džípy, SUV a ďalšie veľké autá . Rozdiely v cenách u týchto automobilov sú najväčšie a kupujúcim sa to tak najviac oplatí. Problém však môže byť v tom, že v USA nie sú tak časté dieselové motory a väčšina ponúkaných áut je v benzínovej variante .

Už jste přečetli článek Autá z dovozu, který má podobné zaměření? Další informační článek - Dovoz áut Pečky.

Novinky