Autá z exekúcie

Autá z exekúcie Autá z exekúcie môžu byť riešenie pre záujemcu, ktorí majú v pláne si kúpiť nové vozidlo. V slovenských bazároch a inzerátoch nie je veľký výber výhodných ponúk - buď sú automobily príliš drahé, alebo v zlom stave. Nájsť kombináciu lacného a kvalitného vozidla, ktorý je zachovalý je problém. Riešením môže byť auto z dovozu, ale u tejto formy kúpy je zase problém s poplatkami za prepis a za dovoz vozidla.

Autá z exekúcie síce nie veľmi známa a obvyklá, ale o to výhodnejšie ponuky tam môžete nájsť. Jedná sa napríklad o vozidla z neplateného lízingu . Bývalý majiteľ si kúpil vozidlo na lízing, ale nebol schopný splátky platiť a tak mu bolo vozidlo leasingovou spoločnosťou zhabaný, pretože pri lízingu nie je kupujúci majiteľom vozidla. Takáto autá z exekúcie potom leasingovej spoločnosti predávajú. Snažia sa ich predať čo najrýchlejšie a tak je ponúka za veľmi nízke ceny , zľava tam môže činiť až niekoľko desiatok percent. Ide väčšinou o vozidlá, ktoré sú len niekoľko rokov stará. Tieto automobily boli pravidelne servisované a tak sú v perfektnom stave. Oproti bazarovým a inzerátovým predaju tak máte overené, že stav vozidla je naozaj v poriadku a nikde nie sú skryté vady, ktoré sa prejavia až po kúpe vozidla.

Problém môže nastať v prípade, keď nie je vyriešená minulosť s väzbami automobilu a predchádzajúceho majiteľa . Ak má bývalý majiteľ na vozidlo ešte nejaké práva, môže sa skúsiť s leasingovou spoločnosťou súdiť. Môže sa potom stať, že vozidlo, ktoré už si kúpil nový záujemca je vrátený do rúk predchádzajúceho majiteľa, ktorý súd vyhral.

V poslednej dobe sa tiež objavujú podvodné ponuky. Autá z exekúcie bývajú často ponúkaná príliš lacno, pretože ich skutočným majiteľom už nie je ten, kto auto vlastnil, ale exekútor. Než sa ale u auta označí, že sa dostalo do exekúcie, trvá to niekoľko dní av tej dobe sa snaží bývalý majiteľ automobil výhodne predať a často sa mu to darí. Nový majiteľ vozidla potom zistí, že zaplatil za vozidlo, ktoré je v exekúcii a je mu potom odobratý .

Podobné články

Konfiškované autá na predaj

Plánujete kúpu nového vozidla, ale chceli by ste nájsť tú najvýhodnejšiu ponuku? Môžete skúsiť hľadať v slovenských autobazároch, nepríliš často tu narazíte...

Zabavený leasing

Hľadáte výhodnú ponuku predaja automobilov? Tak to už ste určite počuli o predajoch vozidiel, ktoré sú zo zhabaného lízingu . Zabavený lea...

Novinky