Dovoz áut z Anglicka

Dovoz áut z Anglie

Niektorí z vodičov alebo zo záujemcov o nové alebo ojazdené vozidlo nemôžu v slovenských bazároch nájsť žiadne vhodné vozidlo, ktoré by sa im pozdávalo. Preto nie je divu, že niektorí zo záujemcov hľadajú aj v zahraničí a to dokonca až za Lamanšským prielivom - v Anglicku . Dovoz áut z Anglicka funguje z niekoľkých dôvodov - záujemcovia tam nájdu vozidla v lepšom stave, viac typov a druhov ako v Českej republike a je možné tam nájsť stroje, ktoré u nás vôbec nie sú k dostaniu . Okrem vozidiel si z Anglicka tiež môžete nechať doviesť náhradné diely alebo celé nabúrané vozidla, ktoré sa u nás premení na náhradné diely. Výhody anglických vozidiel sú v tom, že nie sú cez zimu vystavované taký chemikáliám a soli ako u nás, pretože sú tam zimy miernejšie.

Hlavná nevýhoda je však v tom, že vozidla z Anglicka majú volant na mieste spolujazdca . Je tomu obrátene ako u nás, pretože sa v Anglicku jazdí vľavo.

Dovoz áut a motocyklov z Anglicka zariaďujú aj niektoré firmy a spoločnosti. Po dohode a vybraním vozidlá vám vozidlo privezú do Českej republiky. Vozidlá môžete vyberať za pevnú cenu na niektorých najznámejších inzertných stránkach, alebo ich môžete skúsiť vyhrať v aukcii - najčastejšie na Ebay .

Firmy špecializujúca sa na dovoz áut z Anglicka sa o prevoz vozidla postarajú kompletne, nemusíte si robiť starosti. Vďaka ich skúsenostiam prebieha rokovaní a papierovanie rýchlejšie a jednoduchšie. U niektorých záujemcov o vozidlá z Anglicka môže byť totiž problém s jazykovou bariérou a zákazník nemusí napríklad dostať všetky dôležité formuláre. Firmy si väčšinou účtujú pevný poplatok, nejde teda o percentuálnu čiastku z ceny vozidla.

Zkuste další článek, třeba Autobazáre v nemecku, tento článek je podobného zaměření. Další informační článek - Dovoz áut zo Švajčiarska.

Novinky