Dovoz áut z Francúzska

Dovoz áut z Francie

Pre všetkých záujemcov o nové, lacné a pritom zachovalé vozidlo je možnosť dovozu áut z Francúzska . Veľa slovenských vodičov, ktorí majú v pláne obmeniť svojho miláčika, si v slovenských bazároch nevyberú využívajú služby rôznych dopravcov a spoločností, ktorí sa zameriavajú na dovoz áut z Francúzska.

Francúzsko je jedna z najobľúbenejších krajín pre dovoz áut. Patrí do Európskej únie, takže sa pri dovoze neplatí clo ani DPH ako napríklad u dovoze zo Švajčiarska. Na rozdiel od Anglicka sú autá s volantom na mieste vodiča, tak ako je to v našej republike zvykom. Doviezť auto z Francúzska síce trvá dlhšiu dobu ako z Nemecka, ale stále sa to oplatí. Autá vo Francúzsku sú totiž zachovalejšie . Ich majitelia sa o ne starajú lepšie ako českí vodiči. Ceny vozidiel sú tam aj nižšie v porovnaní s cenami u nás . Aj keď musíte platiť poplatky za dovoz a prepis, stále sa pri výhodnej ponuke oplatí viac auto z Francúzska.

Auto si môžete doviezť sami alebo môžete využiť ponuky rôznych firiem a dopravcov, ktorí dovoz ponúkajú. Vďaka nim môžete mať rokovania s majiteľom urýchliť a zjednodušiť, pretože s firmy majú s dovozom už skúsenosti a vie, čo je potrebné vybaviť. Väčšina dopravcov ponúka dovoz áut zo všetkých krajín EÚ, takže pre nich nie je problém vám na auto zájsť do Francúzska.

Výber auta prebieha cez internet - záujemca o vozidlo si nájde alebo zadá firme vlastnosti vozidla. Podľa toho sa vyberie niekoľko ponúk, ktoré sa zákazníkovi pozdávajú. Pri hľadaní vozidla je dobré sa nezdržiavať a konať rýchlo, pretože dobré ponuky vozidiel sú rýchlo rozobrané a do niekoľkých dní sú vozidlá predané.

Práve kvôli týmto prípadom sa vyberá viac možných ponúk. Je to aj preto, keby sa stav vozidla nezodpovedal fotkám alebo sa na vozidle objavili nečakané chyby. Ak by záujemca nemal o auto záujem, musí sa vybrať náhradné.

Zákazník môže nechať všetku prácu na firme, v niektorých prípadoch je ale možné, aby išiel spoločne s dopravcom a auto si prezrel pred kúpou na vlastné oči.

Další příspěvek Dovoz áut z Anglicka ze stejné kategorie. Další informační článek - Autobazáre v nemecku.

Novinky