Dovoz áut zo Švajčiarska

Dovoz áut zo Švýcarska

Plánujete kúpu nového auta? Je pre vás dôležitá prijateľná cena a dobrý stav vozidla? V tom prípade ste už určite rozmýšľali o tom, že by ste si zaobstarali vozidlo zo zahraničia . Mnoho slovenských vodičov ponuka zahraničných vozidiel láka a už veľa z nich si nechali ich automobil doviesť zo zahraničia. Výhody zahraničných automobilov sú v tom, že automobily sú zachovalé oveľa viac ako v Českej republike . V niektorých prípadoch sú tiež oveľa lacnejšia . Nevýhody sú však v tom, že sa pre auto musí prísť. Dovoz aut zo Švajčiarska netrvá zrovna krátko. Len vzdialenosť hraníc je asi 600km a niekedy sa musí zachádzať aj hlbšie do Švajčiarska. Auto si môžete nájsť a doviesť sami. Vyhľadáte si ho na zahraničných inzertných serveroch a dohodnete sa na kúpu. Ak objavíte výhodnú ponuku, oplatí sa konať rýchlo, pretože takéto ponuky dlho nezostávajú a auto sa rýchlo predá.

Problém pri dovoze áut zo Švajčiarska môže byť v tom, že kvalitu a stav vozidla vidíte len na fotkách . Ak si teda zle vyberiete a pri osobnej prehliadke vo Švajčiarsku zistíte, že automobil nevyzerá tak ako ste si predstavovali, máte na výber z dvoch možností. Buď automobil kúpiť is chybami, alebo hľadať iné vozidlo, pretože cesta do Švajčiarska a späť nie je najlacnejšie. Existujú aj špecializované agentúry, ktoré sa venujú dovozu áut zo Švajčiarska. Vyberú vám vhodné auto, vy im zaplatíte zálohu a oni vám auto privezú. Ak dôjde k tomu, že je vozidlo v zlom stave, kontaktujú vás a vyhľadajú náhradné možnosť. V prípade, že pre vás agentúra nie je dôveryhodná môžete využiť ich ponuku automobilov , čo znamená, že do Švajčiarska pôjdete s nimi a vyberiete si auto až po osobnej prehliadke. Táto forma môže vyzerať vhodnejšie, avšak v prípadoch, keď narazíte na nekvalitné vozidlo už tak výhodná nie je, pretože klient musí jazdiť a hľadať náhradné vozidlo spolu s agentúrou.

Najväčšia nevýhoda oproti ostatné štátom v EÚ je, že ak chceme využiť službu dovoz áut zo Švajčiarska, musíme zaplatiť clo a DPH , čo je viac ako 20% z celkovej ceny vozidla . K tomu ešte musíte pripočítať poplatky za prepis . Na tieto informácie nie je dobré zabúdať, pretože by sa vám dovoz áut zo Švajčiarska pri zlých kalkulovanom mohol veľa predražiť.

Novinky