Dovoz áut zo zahraničia

Dovoz áut zo zahraničí

Pre veľa záujemcov o nové vozidlo je český trh nedostatočný a nedokážu si v miestnych bazároch a inzerátoch vybrať. Preto sa niektorí z nich rozhodli pre dovoz áut zo zahraničia. Pre niekoho to môže vyzerať až zbytočne zložito, ale ak kupujúci narazí na dobrú ponuku, môže to byť rozhodne výhodnejšie ako kupovať auto v Českej republike.

Najčastejšie sa autá dováža z Nemecka, Švajčiarska, Francúzska, Talianska a Anglicka . Švajčiarsko má v dovoze áut ale jednu veľkú nevýhodu a to, že sa musí platiť clo a DPH . Pri dovoze áut z Anglicka je zase problém, že majú vozidlá volant na pravej strane . Naopak veľmi vhodné je dovážať autá z Nemecka . Dovoz áut zo zahraničia je dobrý v tom, že kupujúci má väčší výber - trh v zahraničí je niekoľkokrát väčší ako trh náš a preto nie je problém v cudzine nájsť taký typy vozidiel, ktoré sa u nás vôbec nepredávajú. Vozidlá sa niekedy tiež vozia len na náhradné diely, pretože kúpa rozrobeného automobilu v cudzine sa oplatí.

Automobil si môžete priviesť sami , alebo využiť služieb rôznych dopravcov . Výber prebieha cez rôzne inzertné servery, kde si záujemca vyberie niekoľko vozidiel podľa parametrov a fotiek. Dohovorí sa termín predaja a ide sa pre auto. Ak pri osobnej prehliadke záujemca objavia nejaké nedostatky alebo stav vozidla nezodpovedá očakávania, má kupujúci dve možnosti. Buď kúpi vozidlo aj v takom stave, alebo pôjde na ďalšie vozidlo, ktoré mal vybraté pre prípad ťažkostí. Ak hľadáte výhodné ponuky, reagujte na ne rýchlo, pretože lacné a zároveň kvalitné zachovalé automobily bývajú rýchlo predané . V prípade, že si vyberiete dopravca zbavíte sa čiastočne problémov. Dopravca vám za poplatok auto privezie a obstará potrebné dokumenty. Ak si vyberiete tú možnosť, kedy pre automobil pôjde dopravca bez vás, bude vás sprostredkovateľ obchodu kontaktovať v prípade, že by stav vozidla nezodpovedal požiadavkám. Ak sa kupujúci rozhodne obchod zrušiť, vyberá dopravcu náhradné vozidlo a jede pre ne. U dovozu áut zo zahraničia si musíte spočítať ale všetky výdavky - prepis vozidla, platba dopravcovia a zistiť, či je ponuka naozaj tak výhodná .

Už jste přečetli článek Dovoz áut z Francúzska, který má podobné zaměření? Další informační článek - Dovoz áut z Anglicka.

Novinky