Ojazdené autá z Talianska

Ojetá autá z Itálie

Ponuka vozidiel v slovenských bazároch a inzerátoch nemusí byť pre všetky kupca zaujímavá a postačujúce. Nájdu sa totiž aj takí, ktorí nezostanú u hľadaní v našich ponukách a hľadajú aj v zahraničí. Vozidlá sú tam totiž často lacnejšia a môžu si tam vybrať z širšej ponuky . Medzi obľúbené krajiny, odkiaľ sa autá dováža sú Nemecko, Švajčiarsko a tiež Taliansko . Aj keď sa môže zdať dovoz áut z Talianska nevýhodný, nie je tomu tak vždy. Aj napriek tomu, že nie je Taliansko najbližšie sa tam kupovať jazdené áut často oplatí. Vo Švajčiarsku sú síce tiež dobré ponuky vozidiel, avšak Švajčiarsko oproti Taliansku nie je v Európskej Únii, čím sebou prináša isté nevýhody v podobe cla a DPH . Cena tak môže vzrásť až o niekoľko desiatok percent.

Ojazdené autá z Talianska sú u nás obľúbená hlavne u typov športových či kabrioletov . Cena týchto vozidiel sa tam totiž pohybuje oveľa ktorej, ako cena rovnakých vozidiel u nás.

Autá z Talianska si môžete priviesť sami, alebo si na to najať špecializovanú firmu či dopravcu. Vytipované vozidla sa hľadajú hlavne na internetových bazároch . Podľa parametrov a fotiek si záujemca vyberie niekoľko vozidiel - nie iba jedno, pretože sa môže stať, že by sa pri osobnej prehliadke zistilo, že vozidlo je v zlom stave alebo nezodpovedá tomu, čo bolo na fotkách.

V tomto prípade sa ide pre vozidlo náhradné. Ojazdené autá z Talianska majú riziko len v tom, že stav niektorých dielov nemusí byť taký, ako by záujemca očakával. Kvôli talianskej povahe je možné, že karosérie alebo motor nebudú vždy úplne v poriadku. To sa pozná hlavne pri osobnej prehliadke. Preto je dobré si so sebou vziať niekoho skúseného, kto automobilom rozumie a dokáže nájsť chyby a vady na vozidle.

Zkuste další článek, třeba Ojazdené autá z USA, tento článek je podobného zaměření. Další informační článek - Ojazdené autá z Nemecka.

Novinky